За даними Національного банку України, протягом трьох кварталів 2018 року обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів склав 8,16 мільярда доларів, що на 22,6% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Зазначається, що відповідно до методології розрахунку, Нацбанк враховує як офіційні банківські грошові перекази, так й перекази, здійснені неофіційними каналами.

Найбільший обсяг грошових переказів українських заробітчан надійшов з Польщі — 2,72 мільярда доларів. На другому місці перекази з Росії — 822 мільйони доларів.

Водночас, відповідно до даних Нацбанку, протягом останніх декількох років обсяги грошових переказів з Росії суттєво скоротився, в той час, як перекази з країн ЄС зросли у понад 2 рази порівняно з 2015 роком.

Також протягом 2018 року зростав обсяг грошових переказів зі США. Так, у третьому кварталі 2018 року звідти до України надійшло 226 мільйонів доларів.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: