За перші 7 місяців 2018 року українські трудові мігранти переказали в Україну 6,35 мільярдів доларів.

За перші 7 місяців 2018 року українські трудові мігранти переказали в Україну 6,35 мільярдів доларів.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу 6 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми прогнозуємо, що до кінця року Україна отримає від заробітчан більш ніж 11 мільярдів доларів. За сім місяців цього року ця цифра, за нашими даними, складає 6,35 мільярдів доларів», — зазначив Смолій.

Раніше у НБУ повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярдів доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

У березні 2018 року в НБУ вже визнавали, що недооцінювали обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину. Зокрема, згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

У травні НБУ зафіксували відтік депозитів населення з банківської системи.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Поділитись: