Національний банк України оновив свій прогноз обсягу грошових переказів українськими мігрантами на батьківщину за 2018 рік, збільшивши його на 1,6 мільярдів доларів.

Національний банк України оновив свій прогноз обсягу грошових переказів українськими мігрантами на батьківщину за 2018 рік, збільшивши його на 1,6 мільярдів доларів.

Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час монетарного брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми очікуємо продовження зростання надходжень від трудових мігрантів високими темпами: з 9,3 мільярдів доларів у 2017 році до 11,6 мільярдів доларів у 2018 році», — заявив Сологуб.

Він також додав, що Нацбанк очікує, що українські заробітчани перекажуть на батьківщину близько 12,2 мільярдів доларів у 2019 році.

Основними причинами зростання обсягу грошових переказів з-за кордону в НБУ називають посилення міграційних процесів. Крім цього, там додають, що у країнах, до яких прямує найбільше українців, останнім часом зростає рівень оплати праці, що також сприятиме збільшенню надходжень валюти до України.

Нагадаємо, що наприкінці червні в Нацбанку прогнозували, що українські заробітчани перекажуть в Україну близько 10 мільярдів доларів у 2018 році.

У березні 2018 року в НБУ вже визнавали, що недооцінювали обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину. Зокрема, згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

У травні НБУ зафіксували відтік депозитів населення з банківської системи.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Поділитись: