За прогнозами Національного банку України обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів в Україну у 2019 році мають скласти 12,2 мільярда доларів, що на 600 мільйонів доларів більше, ніж у 2018 році.

«Національний банк України прогнозує подальші збільшення обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів: якщо за 2018 рік їх сума оцінена в 11,6 млрд доларів, то за 2019 рік очікується отримати 12,2 млрд доларів», — повідомив голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

За його словами, починаючи з 2016 року обсяги переказів заробітчан перевищують 10% від ВВП України.

Найбільше коштів наразі в Україну переказують з Польщі — близько 3,6 мільярда доларів. Водночас перекази з Росії суттєво скоротилися — з 1,7 мільярда доларів до 1,1 мільярда доларів.

Крім цього зросли перекази заробітчан зі США, Чехії та Німеччини.

«Якщо ми хочемо побудувати стабільну економіку, то втрата населення працездатного віку, в тому числі молоді та кваліфікованих фахівців, безумовно ускладнить досягнення нашої мети», — додав Данилишин.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: