Зарплата дисциплінарних інспекторів створює корупційні ризики в роботі Вищої ради правосуддя — голова Верховного Суду
У штаті Вищої ради правосуддя нещодавно створили службу дисциплінарних інспекторів, яка готуватиме висновки щодо того, чи є в діях суддів склад дисциплінарного проступку. Без цих висновків неможливо розглядати дисциплінарні скарги щодо суддів. Однак у процедуру добору інспекторів закладені корупційні ризики.
Про це в інтерв’ю hromadske заявив голова Верховного Суду та член ВРП Всеволод Князєв.
Вища рада правосуддя (ВРП) може притягувати до відповідальності, відсторонювати та звільняти суддів. Однак члени ВРП можуть оцінити проступок судді лише після відповідного аналізу та висновків від дисциплінарних інспекторів.
Про створення служби дисциплінарних інспекторів оголосили 8 лютого 2023 року. Згідно з законом про порядок призначення членів ВРП та діяльності дисциплінарних інспекторів, службу дисциплінарних інспекторів мають сформувати на основі конкурсу. Проте у зв’язку з воєнним станом формувати штат вирішили без цієї процедури. Конкурс відбудеться, але після закінчення війни.
На думку Князєва, є проблеми в процесі створення служби, зокрема через закладені у законодавстві норми.
«Мене особисто непокоїть у цьому законі, що заробітна плата дисциплінарних інспекторів перебуває на рівні державного службовця категорії В. Це означає, що "на руки" людина буде отримувати 17 тисяч гривень і при цьому оцінювати дисциплінарні проступки суддів апеляційної інстанції, Верховного Суду тощо», — сказав Князєв.
Попри таку зарплату, вимоги до дисциплінарного інспектора високі: необхідність 7-річного стажу роботи на посаді судді, прокурора або адвоката.
«Чи піде професійний, грамотний адвокат працювати на 17 тисяч гривень? Чи суддя? Якщо хтось піде на ці посади, то яка буде мета цієї роботи? Чи не підуть туди люди, щоби заробляти гроші іншим чином? Я, звісно, не кажу про всіх кандидатів: упевнений, що будуть доброчесні, які прийдуть працювати заради ідеї», — зазначив голова Верховного Суду.
- Поділитися: