Оклад прокурора в Офісі генерального прокурора після завершення реформи прокуратури становитиме 29 тисяч гривень замість попередніх 7 тисяч. Це сума без врахування премій і надбавок.

Про це розповів заступник генпрокурора Віктор Чумак в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«23 тисячі — оклад у прокурора місцевої прокуратури. Ми достатньо серйозно збільшили оклади прокурорів. Це вже серйозні кошти, за які можна, по-перше, і вимагати роботу, а по-друге, які зменшують ризик усе-таки корупційних ризиків», — розповів він.

Зарплата в Офісі генпрокурора більша, ніж у працівників місцевих прокуратур — 29 тисяч.

Чумак уточнив, що йдеться про оклад без врахування премій та надбавок. Раніше, за його словами, прокурори цього рівня отримували оклад у розмірі 7 тисяч гривень.

Нагадаємо, 23 вересня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, ухвалений Верховною Радою 19 вересня.

Новий закон передбачав створення Офісу генпрокурора, посаду очільника може займати лише особа з юридичною освітою — попередній склад Ради скасував цю норму для призначення генпрокурором Юрія Луценка.

Також закон ліквідовує військові прокуратури й передбачає «кадрове перезавантаження» органів прокуратури — для цього провели переатестацію чинних прокурорів та залучили до роботи нових на конкурсних засадах.

Крім того, згідно із законом, у відомства з'явився новий департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях.

Поділитись: