ENRU

Засідання Кабміну: боротьба із зарплатами «у конвертах» та проблеми соцстрахування

Кабінет міністрів України провів заплановане засідання під головуванням прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, одними з головних на якому були питання зарплат та соціального страхування.

Під час засідання прем'єр Гройсман заявив, що головне питання уряду на 2017 рік це збільшення заробітної платні для українців.

Він також зазначив, що критика ініціативи уряду з підвищення мінімальної зарплати є безпідставною.

На його переконання, ця ініціатива була цілком адекватною і відповідною інтересам працюючих українців.

На переконання голови Мінсоцполітики Андрія Реви, ще одна проблема, яку слід вирішити у поточному році — це охоплення соціальним страхуванням усього працездатного населення.

«На сьогодні з 16,3 млн зайнятих осіб застрахованими є лише 10,2 млн осіб. Враховуючи низький рівень зайнятості населення такий стан справ унеможливлює проведення справедливої соціальної політики, коли всі громадяни беруть участь у формуванні та розподілі ресурсів», — сказав він.

«Більша частина нинішнього покоління громадян працездатного віку не є учасниками системи соціального страхування, а кількість платників єдиного соціального внеску є значно меншою, ніж кількість пенсіонерів», — додав Рева, пояснюючи, що такий стан речей ускладнює поповнення пенсійної системи України.

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку сформувати спеціальні групи моніторингу ситуації з виплатою зарплат в Україні.

Гройсман звернув особливу увагу на ситуацію в приватному секторі, наголосивши, що «неприпустимо сьогодні закривати очі на факти виплати зарплат у конвертах».