На початку засідання підготовчої депутатської групи новообрана депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко зробила зауваження новообраному депутату від «Опозиційної платформи — За життя» Вадиму Рабіновичу через те, що той виступав російською мовою, а не державною.

Вона наголосила, що згідно із законом про забезпечення функціонування державної мови, Рабінович мав користуватися виключно українською. Її підтримав голова підготовчої групи Дмитро Разумков і послався на положення регламенту Верховної Ради. 

Рабінович натомість наполягав, що закон про державну мову не стосується народних депутатів і попросив Разумкова показати конкретне положення регламенту.

Після цього Геращенко запропонувала всім, хто порушує регламент, вимикати мікрофон. Разумков з цим погодився.

«Пропоную закрити це питання. Закликаю майбутніх і чинних народних депутатів не порушувати регламент. ... Якщо ми будемо далі порушуватиме регламент, то я буду змушений звертатися до апарату, щоб вимкнути мікрофон», — зазначив Разумков.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він набув чинності 16 липня.

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: