Засновник Pink Floyd послав під три чорти Цукерберга і не дозволив Facebook використовувати пісню гурту в рекламі

Один із засновників групи Pink Floyd Роджер Уотерс, Барселона, 2011 рік
Один із засновників групи Pink Floyd Роджер Уотерс, Барселона, 2011 рікВікіпедія

Один із засновників групи Pink Floyd Роджер Уотерс заявив, що в різкій формі відмовив засновнику Facebook Марку Цукербергу в проханні використовувати пісню гурту для реклами Instagram.

Про це Уотерс розповів на форумі на підтримку засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Відео з виступом опублікувало видання La Jornada.

Як переконує музикант, Цукерберг хотів використовувати пісню Another Brick in the Wall II для просування соцмережі. За це він нібито запропонував «величезну суму».

Уотерс розповідає, що в листі бізнесмена йдеться про те, що ідея композиції «дуже актуальна й необхідна сьогодні».

«Моя відповідь: іди під три чорти (в оригіналі фраза є нецензурною — ред.)! Нізащо», — сказав Уотерс.

Музикант підкреслив, що не братиме участі в «нісенітниці», яку йому запропонував Цукерберг, а також назвав засновника Facebook «одним із наймогутніших ідіотів у світі».

Уотерс негативно ставиться до політики Facebook. Він вважає, що Цукербергу була потрібна його пісня, щоб зробити свої соціальні мережі ще більшими та впливовішими, а також «продовжувати піддавати цензурі всіх нас і не допустити, щоб ця історія про Джуліана Ассанжа стала надбанням широкої громадськості».

Another Brick in the Wall — назва трьох пісень із рок-опери The Wall, які є варіаціями на одну основну тему і мають відповідні підзаголовки Part I, Part II та Part III. Автором усіх трьох пісень є Роджер Уотерс.

Це не перший випадок, коли Роджер Уотерс наклав заборону на використання пісень Pink Floyd. Він покинув гурт у 1985-му, а згодом почалися судові справи щодо авторських прав і прав на назву колективу, учасники якого вирішили продовжити виступати та випускати музику без Уотерса.

Хто такий Джуліан Ассанж?

Джуліан Ассанж — інтернет-активіст, який заснував WikiLeaks у 2006 році. Він народився в Австралії та має громадянство Еквадору. Ассанж став відомий після публікації на WikiLeaks надсекретних даних про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці.

У США Ассанжа звинувачують у публікації імен секретних джерел і змові з інформатором, колишнім військовим аналітиком розвідки США. Максимальне покарання, яке може загрожувати викривачеві у США — 175 років в'язниці.

Наразі Ассанж перебуває у Великій Британії.