Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про припинення розробки блокчейн-проєкту TON через проблеми з американською владою.

«Я пишу цей пост, щоб офіційно оголосити, що активна участь Telegram з TON закінчилася. Ви можете бачити — можливо вже бачили — сайти, які використовують моє ім’я чи бренд Telegram або абревіатуру TON для просування своїх проєктів. Не довіряйте їм свої гроші чи дані», — написав Дуров.

Він додав, що ніхто з команди TON не бере участі в жодному з цих проєктів.

Дуров нагадав, що Telegram працював над блокчейн-проєктом та криптовалютою Gram протягом 2,5 років, але через американський суд розробку довелось зупинити.

За словами Дурова, американський суд ухвалив, що Gram не дозволений для обороту не тільки в США, але й по всьому світу, тому що американці все одно змогли б отримати до нього доступ після запуску.

«Це рішення суду означає, що інші країни не мають права самостійно вирішувати, що добре, а що погано для власних громадян. Якщо США раптом вирішать заборонити каву і вимагатимуть закрити кав’ярні в Італії, тому що якийсь американець зможе приїхати туди — ми сумніваємося, що хтось на таке погодиться», — зазначив Дуров.

Нагадаємо, у жовтні Комісія з цінних паперів і бірж США через суд домоглася тимчасової заборони на випуск і продаж криптовалюти Gram від Telegram. Запуск криптовалюти мав відбутися 31 жовтня, але її розробники не зареєстрували продаж та обіг Gram, що є порушенням американського законодавства.

Поділитись: