УКРАЇНА

Застосування формули «Роттердам+» призвело до незаконного отримання 15 млрд грн — НАБУ

3 жовтня, 2018 16:59
УКРАЇНА/Застосування формули «Роттердам+» призвело до незаконного отримання 15 млрд грн — НАБУ
Зберегти
Вигляд
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що за підрахунками бюро, застосування формули «Роттердам+» призвело до незаконного стягнення 15 мільярдів гривень з українських споживачів.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що за підрахунками бюро, застосування формули «Роттердам+» призвело до незаконного стягнення 15 мільярдів гривень з українських споживачів.

Про це Ситник заявив 3 жовтня під час засідання комітету з протидії корупції Верховної Ради.

Також, за словами Ситника, справа застосування формули «Роттердам+» знаходиться на фінальній стадії до ухвалення остаточного рішення.

«Днями отримали економічний звіт спеціалістів про те, що дійсно безпідставно було застосовано «Роттердам+». Встановлено суму незаконного стягнених, фактично отриманих коштів у результаті необґрунтованого застосування цієї формули. Ця сума складає 15 мільярдів гривень», — повідомив Ситник.

За його словами, для отримання остаточного рішення у даній справі, необхідно призначити експертизу. Зокрема, відповідне рішення про проведення експертизи наразі обговорюється з прокуратурою.

7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роттердам під загрозою: Що шукало НАБУ в Нацкомісії з енергетики та компослуг

Наприкінці серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення про остаточне скасування формули «Роттердам+» з липня 2019 року у зв’язку із запровадженням нового ринку електроенергії.

Формула «Роттердам+» була затверджена НКРЕКП. Там заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій та позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля. З січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла у два рази.

У липні 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула становить корупційну загрозу для держави. Президент Петро Порошенко наголошував, що формула «Роттердам+» є вимогою Міжнародного валютного фонду.

Пов`язані новини