Мітингарі, які протестують під стінами будівлі Національного банку України почали протести неподалік місць проживання членів правління Нацбанку.

Про це повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

«На світанку група невідомих людей біля мого дому з гучномовцем та плакатами розбудили та перелякали доньку та сусідів, поливаючи мене та колег із НБУ брудом. Після того, як я викликала поліцію, вони пішли, залишивши плакати з образами біля мого дому», — повідомила Рожкова.

За її словами, аналогічні дії мітингувальники вчинили 2 грудня біля дому, у якому проживає голова Національного банку Яків Смолій.

«До того ж увечері в Києві до під’їзду будинку, де проживає донька Смолія з родиною, намагалася потрапити знімальна група телеканалу «1+1», — додала Рожкова.

Вона заявила, що мітинги є організованими олігархами та власниками збанкрутілих банків, з яких Нацбанк намагається стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

«Але спроби нас залякати рекетирськими методами 90-х років не пройдуть. Ми будемо звертатися до правоохоронних органів. Ми будемо закликати міжнародну, медійну та експертну спільноту підтримати НБУ у цей нелегкий час», — заявила заступниця голови Нацбанку.

Зазначимо, що під стінами будівлі Нацбанку у Києві вже протягом декількох тижнів тривають мітинги. 25 листопада учасники мітингу біля Національного банку намагалися прорватися у будівлю установи. У мітингу брали участь працівники з підприємств олігарха Ігоря Коломойського. 29 листопада у Нацбанку повідомили, що проведуть зустріч з представником однієї з організацій, яка організувала мітинг. Попри це, 2 грудня мітинг продовжився.

28 листопада, Нацбанк подав до суду на депутата Олександра Дубінського, якого там підозрюють у чиненні тиску на діяльність НБУ та поширенні дезінформації.

Зазначимо, що 27 листопада правління Національного банку зробило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск Ігоря Коломойського на діяльність установи.

23 листопада Коломойський заявив, що ПриватБанк повернуть йому «найближчим часом» і «МВФ про це знає».

Поділитись: