Заступник Сумського міського голови Максим Галицький
Фото:

Максим Галицький/Facebook

Один із заступників Сумського міського голови Максим Галицький напередодні проведення Маршу Рівності на підтримку ЛГБТ-спільноти у своєму Facebook написав, що хотів би бачити таких осіб у концтаборах.

Галицький оприлюднив чорно-біле фото ув’язнених у нацистському концтаборі із підписом: «ЛГБТ-прайд здорової людини. Вірю – не за горами час, коли т.зв. прайди виглядатимуть саме так». 

Скріншот зі стрінки Максима Галицького

Пізніше пост з його сторінки зник. Виявилося, що публікацію видалив не автор, а Facebook, через що сам Галицький обурився. Він поскаржився на відсутність демократії в соціальній мережі, називаючи видалення його шовіністичних закликів «етичним релятивізмом» та «моральним занепадом європейської цивілізації». Згодом, передає Харківська правозахисна група, у коментарях Галицький уточнив, що не закликає відновлювати концтабори, оскільки, як він вважає, їх функції зараз виконують виправні колонії. Він наполягає на криміналізації одностатевих стосунків та їх «пропаганди», приводячи як приклад законодавство СРСР та післявоєнної Німеччини (де гомосексуальність залишалася злочином до 1969-го року).

Скріншот зі стрінки Максима Галицького

На запитання кореспондента Громадського, чи дійсно він виступає за криміналізацію, він відповів: «Це моя особиста приватна думка» і наголосив, що підтримує «криміналізацію збочень, в тому числі ЛГБТ та пропаганди».

Прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган повідомила, що за фактом подібних висловлювань розпочато кримінальне провадження.

Відомості до Єдиного реєстру досудових рішень внесли 23 червня 2019 року за ч. 1 ст. 161 КК України – умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми переконаннями (покарання передбачене у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого).

Слідство доручили Головному управлінню національної поліції в Сумській області. 

14 червня в Києві розпочався прайд-тиждень «KyivPride-2019», який завершився Маршем Рівності. Основною темою Маршу якого цього року стала «Свобода. Єдність. Боротьба», а головним гаслом – «Наша традиція – це свобода!». Громадське стрімило наживо з Маршу. Люди скандували «Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!», співали гімн. Також цього року вперше у межах Маршу пройшла колона ЛГБТ-військових.

Під час ходи противники Маршу Рівності увірвались у колону. 9 осіб, які планували провокації, затримали. Також противники Прайду планували закидати екскрементами учасників Маршу Рівності. Троє осіб затримали.

Платформи цього року не було через залякування, повідомили учасники Маршу.

Поділитись: