У Києві відбувся Марш Рівності, основною темою якого цього року стала «Свобода. Єдність. Боротьба», а головним гаслом – «Наша традиція – це свобода!». Громадське стрімило наживо з Маршу.

Люди скандували «Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!», співали гімн. Також цього року вперше у межах Маршу пройшла колона ЛГБТ-військових.

«Постійно порушуються права ЛГБТ в Україні, кожен день треба відстоювати свої права, тому ми сьогодні вийшли», – зазначив у коментарі Громадському один з учасників Прайду.

Учасники Прайду запросили на Марш президента Володимира Зеленський, але він не відповів на запрошення відвідати Марш Рівності, повідомила Громадському Анна Шаригіна, організаторка Київ Прайду.

Після початку Маршу противники Прайду увірвались у колону. Поліція відтіснила нападників. Відомо про 9 затриманих, які готували провокації під час Прайду.

Журналісту Владу Головко потрапили яйцем в око на Марші Рівності — він прийшов на Київ Прайд як учасник.

Платформи цього року не було через залякування, повідомили учасники Маршу Рівності.

Організатори ходи – «Київ Прайд» – очікували до 10 тисяч учасників. Напередодні Київська міська державна адміністрація закликала киян підтримати Марш Рівності і «показати, що в Києві немає місця для дискримінації».

На контракцію ж Маршу Рівності планували пронести екскременти, розфасовані по презервативах.

Скільки правоохоронців забезпечували порядок на Марші невідомо, у Нацполі заявили, що це «достатня» кількість поліцейських та нацгвардійців.

Серед противників Маршу були представники організації «Традиції і порядок», а також «Сестринство святої Ольги».

Раніше, 19 червня, невідомі напади на відвідувачів «Київ Прайд»: били ногами, заливали газом. Один із постраждалих – учасник проєкт Громадського «Бебісітери президента» Олег Родіон Шуригін-Грекалов. Ані президент Володимир Зеленський, ані міський голова Києва Віталій Кличко ніяк не відреагували на напад, повідомили організатори Київ Прайд.

«Київ Прайд» – це українська громадська організація, метою якої є сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні, формування поваги до цих прав у суспільстві шляхом підвищення видимості та участі ЛГБТ+ у суспільних процесах. Окрім своєї діяльності протягом року, ГО «КиївПрайд» організовує щорічну подію, що називається КиївПрайд-тиждень.

14 червня в Києві розпочався прайд-тиждень «KyivPride-2019», який завершиться Маршем Рівності 23 червня.Через Марш у Києві закрили на вхід і вихід станції метро «Театральна», «Площа Льва Толстого» і «Палац спорту».

Поділитись: