Противники Маршу Рівності-2019 увірвались у колону. Про це повідомляє кореспондентка Громадського. Відомо про 9 затриманих осіб, які планували провокації.

Поліція відтіснила одного з нападників.

Як повідомили у Відділі комунікації поліції Києва, у Києві поліцейські затримали 9 осіб, які планували провокації на Марші рівності. У затриманих вилучили знаряддя для підготовки провокацій. Правопорушників затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Відомо, що їхній вік – від 18 до 48 років.

«Розпочате кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст.14 (готування до злочину), ч.4 ст.296 (хуліганство з використанням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень)», – ідеться у повідомленні. Зазначається, що зловмисникам загрожує від трьох до семи років ув’язнення. 

На даний час вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

«Постійно порушуються права ЛГБТ в Україні, кожен день треба відстоювати свої права, тому ми сьогодні вийшли», — відреагували учасники Маршу.

Вранці 23 червня в Києві почався Марш Рівності-2019, основною темою якого цього року стала «Свобода. Єдність. Боротьба», а головним гаслом – «Наша традиція – це свобода!».

Громадське стрімить наживо з Маршу

Раніше учасники Маршу Рівності повідомили, що платформи цього року не буде через залякування.

Нагадаємо, 14 червня в Києві розпочався прайд-тиждень «KyivPride-2019», який завершиться Маршем Рівності 23 червня. Цього року у Марші Рівності в Києві вперше візьме участь колона військових. Організатори ходи очікують до 10 тисяч учасників.

Київська міська державна адміністрація закликала киян підтримати Марш Рівності і «показати, що в Києві немає місця для дискримінації».

Водночас, противники Прайду планували закидати екскрементами учасників Маршу Рівності. Троє осіб затримали.

Поділитись: