УКРАЇНА

Заступник глави Меджлісу Чийгоз: До арешту мені пропонували зрадити свій народ

8 листопада, 2017 15:51
УКРАЇНА/Заступник глави Меджлісу Чийгоз: До арешту мені пропонували зрадити свій народ
Зберегти
Вигляд
Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз заявив, що до його засудження в анексованому Криму йому пропонували «визнати владу Росії»

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз заявив, що до його засудження в анексованому Криму йому пропонували «визнати владу Росії».

Про це він сказав в інтерв’ю Громадському.

«Була в мене така розмова, ще до моєї «посадки». Один з «шісток» наполягав на тому, щоб я, абсурдно ж, визнав Росію. Я кажу, ну якщо Росія потребує визнання від Чийгоза, то що ж це за держава така?», — сказав він.

За словами Чийгоза, вже у СІЗО йому неодноразово пропонували також закликати народ «будувати життя в РФ».

«Вже у СІЗО вони мені неодноразово підкреслювали — а за тюремними мірками я старий, тому що там в такому віці стоїть питання вижити — і от вони мені казали, мовляв, подумай про дітей, дружину, про онуків! Нащо тобі це треба?», — сказав він.

Відповідаючи на уточнююче питання, чого ж саме вимагали від нього в обмін на свободу, чи вимагали визнати законною від імені Меджлісу підконтрольну Кремлю «владу» Криму, Ахтем Чийгоз додав:

«Та хто такий Аксьонов (самоназваний глава анексованого Криму – ред.), щоб його визнавати? Про маріонеток взагалі не йшлося. Ті, хто розмовляв зі мною, вони представляли центральну владу РФ. Мова йшла більше про базові речі — визначення народу в тих умовах, про заклик до народу — брати участь у виборах, будувати своє майбутнє життя у Росії».

Повну версію інтерв'ю з Ахтемом Чийгозом читайте незабаром на сайті Громадського.

ДИВІТЬСЯ: «Ми вдома» – кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали турецькій стороні.

27 жовтня Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повернулися в Україну

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воля для Умерова і Чийгоза: як звільняли кримських політв'язнів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# ахтем чийгоз
Пов`язані новини