Засуджені за війну на Донбасі росіяни, ув'язнені в Україні, звертаються до президента Росії Володимира Путіна з проханням обміняти їх на українських в’язнів. Про це йдеться у матеріалі російського незалежного видання «Новая газета».

За даними видання «Новая газета», 21 прохання надійшло до Путіна від громадян РФ, що перебувають у СІЗО України за звинуваченням в участі у війні на Донбасі.

Ці листи засуджені написали ще в серпні минулого року, їх передали російській стороні. Утім, ніякої відповіді на листи Росія не надала.

У листах всі в'язні розповідають про свій шлях, та як саме вони потрапили до українського СІЗО. Фінал всіх листів однаковий, зазначає видання, з проханням обміняти їх.

«Виходячи з вищесказаного, прошу Вас, Володимир Володимирович, допомогти та посприяти в розв'язання питання щодо переводу в РФ або організувати обмін полонених і військовополонених громадян РФ на політв'язнів, полонених громадян України», — йдеться у листі.

Раніше перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: