Українського політв’язня, засудженого у справі так званих «українських диверсантів», Андрія Захтея відправили у карцер Сімферопольської колонії №1.

Дружина політв’язня Оксана Захтей не знає точної причини такого покарання чоловіка.

««У карцер Андрія помістили, імовірно, вчора в першій половині дня. Точної інформації про причини його переведення в карцер і наскільки довго він там буде перебувати – у мене поки немає. Про те, що у нього були останнім часом якісь дисциплінарні стягнення або порушення, Андрій мені теж не повідомляв», — розповіла Захтей в коментарі «Крим.Реалії».

Водночас вона сказала, що кілька тижнів тому Андрію Захтею погрожували карцером. З чим були пов’язані погрози — дружина політв’язня не знає.

На початку серпня 2016 року Управління ФСБ Росії в Криму заявило, що попередило низку диверсій на території окупованого півострова. Їх начебто готували троє українців за завданням Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

10 серпня ФСБ повідомило, що затримало Євгена Панова, Андрія Захтея та Редвана Сулейманова. 

Захтей перебуває в сімферопольському СІЗО, куди свого часу його та Євгенія Панова, також затриманого за підозрою в організації диверсій, повернули з московського СІЗО Лефортово.

16 лютого 2018 року Захтею винесли вирок: шість із половиною років колонії суворого режиму та штраф у 220 тисяч рублів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Били і катували струмом: «кримський диверсант» Захтей про тортури з боку ФСБ.

Поділитись: