Затонулий танкер «Делфі» поставили на кіль. Це перемога

Напівзатонулий танкер «Делфі», Одеса, 26 серпня 2020 року
Напівзатонулий танкер «Делфі», Одеса, 26 серпня 2020 рокуTelegram/Владислав Криклій

Танкер «Делфі», який затонув у листопаді 2019 року біля узбережжя Одеси й досі лежав там непорушно, нарешті поставили на кіль.

Про це сьогодні, 26 серпня, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Наступним етапом має стати візуальний огляд корпусу, герметизація та ремонт судна.

Що це за танкер?

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить біля одеського пляжу, читайте у матеріалі: Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу.

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер. Ситуацію навіть визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Хто врешті зміг підняти танкер?

Добровільно зголосилися підняти танкер фахівці компанії «Краншип». Це підприємство на Чорноморсько-Азовському басейні, яке будує буксири посиленого льодового класу і саме проводить ескортні випробування. Протягом останніх тижнів вони герметизували танки, сухий трюм і відкачували воду та пісок з танкера.

А ось профінансувала ці роботи приватна компанія «Бруклін-Київ». За даними YouControl, вона зареєстрована в Одесі, працює з 2001 року, а її установчий капітал складає понад 2 млн грн. Основним видом діяльності є складування і зберігання.

Також компанія займається гуртовою торгівлею зерна, необробленого тютюну та кормами для тварин, обслуговує об'єкти та проводить електротехнічні й монтажні роботи.