УКРАЇНА

Затримання журналіста Шаройка: телебачення Білорусі показало відео «допиту»

21 листопада, 2017 02:09
УКРАЇНА/Затримання журналіста Шаройка: телебачення Білорусі показало відео «допиту»
Зберегти
Вигляд
Білоруський державний телеканал продемонстрував відео, за його твердженнями, допиту українського «шпигуна» Павла Шаройка.

Білоруський державний телеканал продемонстрував відео, за його твердженнями, допиту українського «шпигуна» Павла Шаройка.

Сюжет білоруського телеканалу ОНТ оприлюднений у YouTube.

За версією журналістів, у них в розпорядженні є фрагмент запису «допиту», де «розвідник називає свого координатора».

Йдеться нібито про «українського дипломата, акредитованого в Мінську». 

Під час так званого «допиту» Шаройко розповідає, що у 2016 році його «перевели з відділу, який займався журналістами, які працюють під прикриттям, у відділ, де працюють дипломати під прикриттям».

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що Шаройко нібито визнав, що є «співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника».

ЧИТАЙТЕ: Посол України в Мінську: Не вірю, що Шаройко міг завдати шкоди Білорусі.

Пов`язані новини