Посол України в Білорусі Ігор Кизим заперечив заяви КДБ, яке звинуватило затриманого у Мінську журналіста Павла Шаройка у «шпигунстві».

Посол України в Білорусі Ігор Кизим заперечив заяви КДБ, яке звинуватило затриманого у Мінську журналіста Павла Шаройка у «шпигунстві».

Про це він повідомив у коментарі «Радіо Свобода».

«Павло збирав інформацію як журналіст. І від таких же журналістів брав інформацію або ще від когось. Всі, хто працював журналістом, знають, як це робиться. Те, що заявили, що він створив якусь мережу, то кожен журналіст має свою мережу. Ось ви мені дзвоните – я теж у вашій мережі», – сказав посол.

Він додав, що не вірить у те, що Шаройко міг завдати шкоди інтересам Білорусі.

«Ці шпигунські ігри мене не радують. Йде нагнітання обстановки. Мене це дивує. Не вірю, що Павло Шаройко завдав якоїсь шкоди інтересам Білорусі. Білоруси – наші брати, як каже Олександр Григорович. У нас ніколи не було напрямку діяльності проти Білорусі», – сказав посол.

За його словами, до справи Шаройка приєднається ще один адвокат.

«Поки що Шаройка захищає державний адвокат і його дружина з нею спілкується, у неї немає претензій, але очевидно, що вона буде шукати менше «заангажованого» і тому ми будемо допомагати їй», – наголосив Кизим.

Крім того посол України прокоментував і оголошення персоною нон грата співробітника українського посольства у Білорусі Ігоря Скворцова через справу Шаройка. Він сказав, що не згоден з рішенням Білорусі.

«Коли я перебував у будівлі МЗС Білорусі, то мені дали ноту про оголошення Ігоря Скворцова персоною нон ґрата. Я відповів, що не буду заперечувати, не можу не виконати, і протягом певного часу Ігор Скворцов поїхав. Я сказав, що це нісенітниця, але я повинен виконувати», – заявив Кизим.

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. Також радник посольства України у Мінську Ігор Скворцов був оголошений персоною нон грата у Білорусі через справу Шаройка.

Поділитись: