УКРАЇНА

Затриманого на межі з Кримом українця Стешенка катувала ФСБ — глава Меджлісу

21 травня, 2018 23:09
УКРАЇНА/Затриманого на межі з Кримом українця Стешенка катувала ФСБ — глава Меджлісу
Зберегти
Вигляд
Затриманого ФСБ на адмінмежі з анексованим Кримом харків’янина Олександра Стешенка катували російські силовики в ізоляторі анексованого півострова.

Затриманого ФСБ на адмінмежі з анексованим Кримом харків’янина Олександра Стешенка катували російські силовики в ізоляторі анексованого півострова.

Про це з посиланням на адвокатів заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Його катували безмежно. Його топили в морі багато разів. А через деякий момент, коли він дав ті свідчення, що влаштовували ФСБ, його змусили телефонувати близьким і відмовитись від тих адвокатів, завдяки яким ми отримали ці дані. Над Стешенком у ФСБ йде подальший тиск, і, боюся, не лише моральний», — сказав Чубаров.

Адвокат Едем Семедляєв та Еміль Курбедінов дізналися, що Стешенка утримували у спецприймальнику в анексованому Криму.

«Семедляєву вдалося з ним одного разу зустрітися. Він встиг сказати, що до нього здійснюються міри примусу, він не деталізував», — додав Чубаров.

Також голова Меджлісу розповів альтернативну версію затримання Стешенка. Що нібито 11 квітня його ніхто не затримував на адмінмежі з анексованим Кримом. Стешенка затримали біля вокзалу Сімферополя. Він курив нібито у непередбаченому місці, а після зауваження поліції українець нібито чинив опір, за що його і затримали, та призначили 12 діб арешту.

Нагадаємо, на адмінкордоні з анексованим Кримом російські силовики затримали харків’янина Олександра Стешенка, востаннє він виходив на зв’язок з контрольного пункту в’їзду-виїзду «Чонгар» 11 квітня.

Як уточнила його мати, син «не воював на Донбасі, не є ані активістом, ані волонтером».

Федеральна служба безпеки РФ спершу підтвердила, а за кілька годин спростувала, що зниклий на адмінмежі з Кримом харків’янин Олександр Стешенко перебуває у них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вимагає у РФ пояснити затримання у Криму українця Стешенка

24 квітня близько 22:00 ночі Олександра Стешенка вивезли зі спецприймальника у невідомому напрямку, імовірно, співробітники ФСБ.

25 квітня адвокат заявив, що у Криму не можуть знайти затриманого українця Стешенка.

Пов`язані новини