УКРАЇНА

Затриманому за шпигунство в Україні білорусу загрожує до 15 років ув'язнення

24 січня, 2018 17:49
УКРАЇНА/Затриманому за шпигунство в Україні білорусу загрожує до 15 років ув'язнення
Зберегти
Вигляд
Затриманому в Україні за шпигунство білорусу загрожує до 10-15 років ув'язнення. Йому винесли обвинувальний висновок і продовжений термін утримання під вартою до кінця лютого.

Затриманому в Україні за шпигунство білорусу загрожує до 10-15 років ув'язнення. Йому винесли обвинувальний висновок і продовжений термін утримання під вартою до кінця лютого.

Про це повідомляє портал tut.by

Провадження відкрите за статтею «Шпигунство. Передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам даних, що становлять державну таємницю, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства» (ч. 1 ст. 114 КК України). Справу вже направили прокурору, який може її передати в суд.

Білорус був затриманий українськими правоохоронцями в червні 2017 року і відтоді утримується в слідчому ізоляторі в Чернігові.

Свою причетність до шпигунської діяльності він заперечує, заявляє, що до КДБ не має ніякого відношення, а всі свідчення про нібито збір розвідувальних даних для Росії, давав під тортурами. 

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що Шаройко нібито визнав, що є «співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника».

ЧИТАЙТЕ: Посол України в Мінську: Не вірю, що Шаройко міг завдати шкоди Білорусі.

Пов`язані новини