Завдяки діям партизанів та Сил оборони підрозділи рф мають «суттєві проблеми» з логістикою на Херсонщині — Генштаб ЗСУ

У результаті успішних дій партизанського руху, у взаємодії з артилерією Сил оборони, російські підрозділи мають істотні проблеми з логістичним забезпеченням на тимчасово захоплених територіях Херсонської області.

Про це звітує Генштаб ЗСУ.

Раніше оперативне командування «Південь» повідомляло, що з-поміж російських солдатів на півдні зафіксували бунт. Однією із причин є незадовільне всебічне забезпечення: на передових позиціях особовий склад залишився навіть без води.

За даними командування, російські солдати колективно відмовилися від участі в бойових діях. Але спецслужби окупаційних військ вжили заходів проти бунтівників та вивезли їх із позицій.

За даними Генштабу, для протидії витоку інформації про переміщення окупаційних підрозділів на залізничній станції Сокологірне збройні сили росії посилили фільтраційні заходи.

А на тимчасово захоплених територіях Харківської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей під час підготовки до так званих референдумів, окупанти закликають місцевих жителів, які виїхали за межі тимчасово захопленої території, повернутися до своїх домівок до 1 жовтня. У разі відмови окупанти погрожують «націоналізувати» майно людей.

В окупованій частині Чугуївського району Харківської області російські сили почали активні заходи з примусової мобілізації місцевого населення. Так, за даними Генштабу, чоловіків призовного віку затримують та відправляють до Вовчанська, до так званого вербувального центру.

Контрнаступ ЗСУ

У Збройних силах 29 серпня заявили, що українські військовослужбовці прорвали першу лінію оборони російсько-окупаційних військ у Херсонській області. За два дні британська розвідка повідомила, що ЗСУ на півдні країни подекуди відсунули лінію фронту на певну відстань, використовуючи порівняно слабку російську оборону. А 4 вересня стало відомо, що українці деокупували селище Високопілля Херсонської області.

В ISW згодом повідомили, що українські військові 6 вересня почали контратакувати на Харківщині. А вже 7 вересня батальйон «Дике поле» показав, як українські військовослужбовці зняли червоний прапор у селі Нова Гусарівка, що під Балаклією Харківської області.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 7 вересня заявив, що цього тижня є хороші новини з Харківщини, але називати всі звільнені населені пункти ще зарано. Після цього американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що українські військові провели ефективний контрнаступ на Харківщині та просунулися на 20 кілометрів.

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов розповів, що загалом на Харківському та Південнобузькому напрямках ЗСУ деокупували понад 700 квадратних кілометрів території.