«Нікопольський завод феросплавів» уклав другу мирову угоду з Національним банком, в межах якої погодився виплатити частину своєї заборгованості за кредитами рефінансування, виданими ПриватБанку. Цей завод був поручителем за кредитами в часи, коли ПриватБанк належав Ігорю Коломойському.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що сам «Нікопольський завод феросплавів» ініціював укладання другої мирової угоди з НБУ та погодився добровільно заплатити борг за кредитами, виданими ПриватБанку.

«Згідно з мировою угодою, ініціатором якої був «Нікопольський завод феросплавів», останній зобов’язується погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке Національний банк України звертав стягнення в цьому судовому процесі», — зазначають в НБУ.

28 серпня компанія Коломойського вперше вирішила заплатити за зобов'язаннями перед Нацбанком: Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між НБУ та «Нікопольським заводом феросплавів» Коломойського.

20 вересня під головний офіс ПриватБанку у Дніпрі приїхало 10 автобусів з працівниками «НЗФ» Ігоря Коломойського. Зазначається, що працівники заводу, який не є клієнтом ПриватБанку, вимагали у банку зарплати. Цю зарплату керівництво підприємства нібито виплатило НБУ в межах мирової угоди.

Через шум, який створювали протестувальники, ПриватБанк згодом подав до суду на завод Коломойського. Зокрема банк вимагає компенсувати витрати на евакуацію своїх працівників до більш тихого та безпечного офісу у розмірі 700 тисяч гривень.

Поділитись: