«Нікопольський завод феросплавів» погодився на мирову угоду з Національним банком України та частково погасить заборгованість ПриватБанку перед НБУ за кредитом, за яким завод виступив майновим поручителем.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що мирову угоду затвердив Господарський суд Дніпропетровської області 28 серпня. «Нікопольський завод феросплавів» погасить не весь борг, а лише ту суму, що дорівнює ринковій вартості майна, яке завод віддав у заставу за кредитом ПриватБанку.

У травні 2018 року НБУ вже намагався через суд стягнути майно заводу Коломойського, однак згодом завод пішов на мирову угоду.

«Вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями ПриватБанку через укладання мирової угоди відбулося вперше», — повідомили у Нацбанку.

У НБУ також додали, що нараз у судах перебуває близько 148 позовів проти Коломойського та 32 компаній, що пов’язані з ним. У цих судах НБУ намагається стягнути з колишніх власників ПриватБанку 10 мільярдів гривень — це кошти, які Нацбанк надав ПриватБанку у вигляді кредитів рефінансування у 2008-2015 роках.

10 липня повідомлялось, що Верховний суд вивів з-під іпотеки ПриватБанку земельні ділянки компанії Коломойського, які олігарх передав за кредитом рефінансування.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Поділитись: