Збір персональної інформації з виборців та її використання без їхнього відома — одне з поширених порушень передвиборної кампанії в Україні. Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив аналітик Громадської організації «ЧЕСНО» Олександр Саліженко.

На питання, які види агітації за кандидата під час передвиборної кампанії є законними, Саліженко відповів:

«Загалом агітувати за свого кандидата — не заборонено, це можна робити у різний спосіб, і обходячи сусідів в будинку — це законно. Розповсюджувати друковані матеріали, газети, листівки, стояти в наметі — це також не заборонено. Якщо це прихильник кандидата робить на безоплатній волонтерській основі».

Водночас, додав аналітик, коли відбувається збір особистих даних виборців, вони мають усвідомлювати, що несуть відповідальність за інформацію про себе. Він пояснив, що часто дані збирають, аби імітувати фінансову підтримку політичної сили.

«У нас було декілька розслідувань, які пов’язані зі збором політичними силами інформації про виборців, яку потім використовували без відома людей, щоб імітувати фінансову підтримку цієї політичної сили: люди не знали, що перераховують 3-5 тисяч гривень на підтримку політсили, але ці люди є у фінансових звітах партій», — розповів Саліженко.

«Власне, це є порушенням — і збір даних партією, а потім здійснення фінансових операцій без відома людини. Це, на жаль, політичні партії в Україні практикують… і, на жаль, жодної відповідальності після оприлюднення цієї інформації не настало», — підкреслив аналітик.

Раніше повідомлялось, що серед найбільш очікуваних порушень на майбутніх виборах президента спостерігачі очікують голосування за громадян, які не проживають за місцем реєстрації або перебувають за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: