Війна / Крим

Збитки від блокування Росією Азовського моря досягають 10 млрд грн — міністр інфраструктури

УНІАН
Війна/Крим/Збитки від блокування Росією Азовського моря досягають 10 млрд грн — міністр інфраструктури
Зберегти
Вигляд
Сума збитків української морської галузі від блокування Росією Азовського моря наближається до позначки 10 мільярдів гривень. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян агентству «УНІАН».

«Це – величезна сума, цифра наближається до позначки 10 млрд гривень, якщо брати сукупно і державні підприємства, і «Адміністрацію морських портів України», і вплив на регіон. Ми завжди до цього серйозно ставилися, починаючи з будівництва Керченського мосту», — сказав Омелян.

Він зазначив, що нині є фактично вільний прохід Керченською протокою, але «він далекий до ідеального в нашому розумінні». За словами міністра, українські судна чекають по 15 годин на прохід протокою.

«Судна не повинні на вході чи на виході очікувати по декілька годин, раніше ця позначка взагалі дорівнювала нулю. Зараз судна очікують в середньому 15 годин, а ще зовсім нещодавно це було багато діб», — сказав Омелян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азовська криза: як Росія бере в лещата українське Приазов'я

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

За три дні після атаки, 28 листопада 2018, українські порти Азовського моря «Маріуполь» та «Бердянськ» стали фактично заблокованими Росією для заходу та виходу суден — стояли 35 суден.

Пов`язані новини