Збиткові державні шахти мають закрити протягом 5 років: на це піде до 15 млрд грн
Уряд оцінює видатки держави на закриття збиткових вугільних шахт та виплату соціальної допомоги безробітним шахтарям у 14—15 мільярдів гривень. Закриття збиткових шахт має відбутися протягом 5 років.
Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в інтерв'ю «УНІАН».
В уряді зазначають, що з 32 державних шахт прибутковими є лише 4, решта приносять збитки, а державі потрібно виділяти кошти з бюджету на виплату зарплати шахтарям. Водночас на деяких шахтах є значні запаси вугілля, тому їх теж у найближчій перспективі закривати не планують. Загалом, закриття загрожує 21 державній шахті.
«Закриття однієї шахти і переведення її в екологічно безпечний об’єкт коштує від 200 до 500 мільйонів гривень. Додаємо соціальний пакет, який треба буде надати шахтарям. За нашою оцінкою, загалом реформа обійдеться в 14-15 мільярдів гривень», — повідомив Оржель.
Він зазначив, що внаслідок закриття шахт роботу втратять тисячі шахтарів. Їм держава буде здійснювати виплати по безробіттю. При цьому, в уряді пропонують збільшити такі виплати у разі, якщо шахтар знайде собі роботу самостійно, щоб заохотити їх працевлаштовувати.
«Загалом це (закриття збиткових шахт — ред.) має зайняти до п’яти років. При цьому перспективні шахти працюватимуть й надалі, — додав Оржель.
За словами міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, наразі, через теплу зиму, Україна не споживає стільки вугілля, скільки видобуває. Через це, зокрема накопичується заборгованість із зарплат шахтарям.
Напередодні уряд спрямував додаткові 163 мільйони гривень на погашення боргів шахтарям.
Раніше повідомлялося, що Регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України міста Червонограда 23 січня перекрило дорогу міжнародного значення Львів — Рава-Руська через затримки зарплат
- Поділитися: