Збори акціонерів «Промінвестбанку», який належить російському державному «Внешекономбанку», не відбулися. На цих зборах планували ухвалити рішення про здачу банківської ліцензії «Промінвестбанку».

Відповідне повідомлення розмістили на сайті «Промінвестбанку».

Збори не відбулися через відсутність кворуму: на збори приїхали лише міноритарні акціонери, які володіють 0,079% акцій «Промінвестбанку». Представників «Внешекономбанку», який володіє рештою 99,921% акцій, не було.

Анонсували ці збори акціонерів ще на початку січня 2020 року. Головним питанням порядку денного тоді визначили питання про здачу банківської ліцензії. Така здача означає, що «Промінвестбанк» більше не був би банком, однак він міг продовжити роботу в Україні як фінансова організація.

Активи української «дочки» довгий час намагається конфіскувати Ігор Коломойський та пов’язані з ним компанії через суди. Так олігарх намагається відшкодувати завдані анексією Криму збитки.

24 грудня 2019 року стало відомо, що «Промінвестбанк» закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати лише одне. На початок 2019 року у банку було 56 відділень по всій Україні. Також «Промінвестбанк» припинив обслуговувати фізичних осіб.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile