Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила імена російських військових водіїв автоколони, в складі якої була вантажівка, що перевозила з Росії в Україну «Бук», з якого 17 липня 2014 року збили малазійський Боїнг.

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила імена російських військових водіїв автоколони, в складі якої була вантажівка, що перевозила з Росії в Україну «Бук», з якого 17 липня 2014 року у небі над Донецьком збили малазійський Боїнг.

Про це йдеться у черговій доповіді Bellingcat.

Експертам вдалося знайти фото та імена російських військових водіїв автоколони. Однак, хто з цих військових вів вантажівку, на якому везли даний «Бук», встановити поки що неможливо

Відомо, що ракетний зенітний комплекс перевозила в Україну 69 окрема бригада матеріального забезпечення Збройних сил Росії.

Імена водіїв у доповіді замінені на псевдоніми, обличчя на фотографіях заретушовані для захисту особистих даних.

Фото: bellingcat.com

Повна версія доповіді, зі справжніми іменами і особами, передана Спільній слідчій групі в Голландії, що розслідує загибель MH17.

Зазначимо, що Bellingcat також встановила, що російський «Бук», з якого був збитий Боїнг MH17, належав 53-й курській бригаді. Розслідувачам вдалося виявити фотографію, на якій видно маркуваннях негабаритного вантажу на «Бук 332», знятого до його транспортування в колоні в червні 2014 року.

Раніше Bellingcat назвала відповідальним за збитий літак відставного російського офіцера Сергія Дубинського. Він, за даними групи, перевозив «Бук» на територію України.

Сам Дубинський зазначив, що не стріляв по літаку і не віддавав команду збивати Боїнг. Він не став уточнювати, чи мав відношення до перевезення «Бука».

Нагадаємо, міжнародна команда з розслідування катастрофи літака Боїнг рейсу МН17, що сталася 17 липня 2014 року, дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною з ЗРК «Бук», доправленого з Росії на територію Донбасу, контрольовану бойовиками. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Слідчі збирають інформацію про двох фігурантів справи і називають їхні імена. 

Водночас, офіційно підозрюваних наразі немає. В Росії у відповідь на оприлюднену доповідь заявили, що у ній не було жодних доказів.

Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, в тому числі 80 дітей.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: