Здоров’я вождя важливіше ціни на нафту (огляд преси)

Журнал Economist коментує виділення Україні кредиту від МВФ. «Наступним викликом уряду буде переконати кредиторів погодитись на реструктуризацію зовнішнього боргу. Росія, у якої 3 мільярди євробондів, вимагає їхнього повного погашення та може створити проблеми, відмовившись від переговорів. І це в той час коли всі кредитори вимагають рівного ставлення до себе. Інші власники бондів будуть проти зниження виплат по облігаціям. Хоча багато хто з них боїться, що це необхідно», - пише Economist. Видання цитує експерта Олександра Вальчишина, який радить тиснути на кредиторів, щоб списати частину зовнішнього боргу.

«Євросоюз заблокував ядерну угоду між Угорщиною та Росією на суму 12 мільярдів євро. Це рішення, очевидно, посилить напруженість у взаєминах Кремля та Брюсселя», - вважає Financial Times. «Вердикт Єврокомісії є ударом по угорському прем’єру Віктору Орбану, який залицяється до Кремля попри конфлікт в Україні. Багато європейських урядовців були занепокоєні тим, що Москва використовує енергетичну політику для роз’єднання Європи та підриву єдності у питанні санкцій…Усі контракти на постачання ядерного палива країнами ЄС повинні затверджуватись Євроатомом, який висуває фінансові та технічні умови до його постачання. В результаті, Євроатом відмовився підтримати плани Угорщини на імпорт ядерного палива виключно з Росії», - повідомляє Financial Times.

Американський нафтовий магнат Гарольд Хемм обвинуватив Росію у фінансуванні в Сполучених Штатах борців з фрекінгом. За словами Хемма, якого цитує Forbes, «Росія тут витратила великі гроші, щоб спровокувати в США паніку з проводу фрекінгу та зупинити його. Оскільки Росія раптово втрачає свою частку на ринку». Forbes також нагадує, що в минулому році тодішній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Росія фінансує рух по боротьбі з фрекінгом у Європі та в країнах колишнього Радянського Союзу.

«Здоров’я вождя важливіше ціни на нафту. Інформація про хвороби авторитарних правителів може спричинити великі політичні та економічні потрясіння», - пише російська Ведомости, натякаючи на ситуацію довкола здоров’я Путіна. «Часті відлучення Чавеса для лікування раку на Кубу не раз спричиняли заворушення опозиції та її запити про здатність президента керувати країною», - нагадує газета. «Загострення міжкланової боротьби може бути спричинене як публічним визнанням (або демонстрацією в ефірі) хвороби вождя, так і спростуванням інформації про хворобу: відсутність лідера на публіці тільки посилює чутки. Можливий і варіант, коли глава держави сам розігрує карту невизначеності, щоб промацати настрої у суспільстві і правлячому класі, та зміцнити свою владу», - вважають Ведомости.