У США з відновлювальних джерел енергії вперше в історії виробили більше електроенергії, ніж з електростанцій, що працюють на вугіллі.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на звіт Федеральної комісії, що регулює сферу енергетики за квітень 2019 року.

Зазначається, що наразі «традиційні» вугільні електростанції у США зазначають серйозної конкуренції з боку електростанцій, що працюють на спалюванні природного газу. Наразі конкурентний тиск на вугільні ТЕС чинять ще й альтернативні електростанції, такі як сонячні, вітроелектростанції, а також біоелектростанції.

Загальна потужність енергії, яку у США виробили вугільні електростанції наразі складає близько 257,48 гігавата, в той час як потужність альтернативних електростанцій сягнула 257,53 гігавата, що складає 21,56% всієї енергогенерації США.

Експерти вважають, що потужність «зелених» електростанцій у США зростатиме щороку на 1% і до 2022 року складе близько чверті всієї енергогенерації США.

Раніше повідомлялось, що Британія прожила тиждень без використання вугільних ТЕС вперше з 1882 року, а до 2030 року у країні планують виробляти третину електроенергії з альтернативних джерел.

Напередодні в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.

Поділитись: