Британія прожила тиждень без використання енергії ТЕС вперше з 1882 року
Велика Британія не використовувала електроенергію, що виробляється тепловими електростанціями, які використовують для виробництва електрики вугілля протягом тижня. Це сталося вперше з 1882 року.
Про це повідомляє The Guardian.
Електроенергію вугільних ТЕС протягом тижня, що минув 8 травня 2019 року заміняли електростанції, що працюють на відновлювальних джерелах енергії. Востаннє Британія жила повністю без електроенергії ТЕС ще у час правління Королеви Вікторії.
Водночас наразі ТЕС все ще відіграють важливу роль в енергосистемі Британії, адже вони здатні покривати пікові години споживання електроенергії. «Зелені» електростанції робити цього не можуть, адже виробництво електроенергії ними повністю залежить від погодних умов (хмарності, вітру тощо).
Велика Британія має намір повністю відмовитися від використання ТЕС до 2025 року. Так країна бореться зі згубним впливом, який ці електростанції чинять на довкілля. ТЕС є одним з найбільших джерел забруднення атмосфери парниковими газами, що спричиняють глобальне потепління.
Раніше повідомлялось, що до 2030 року третину електроенергії у Британії мають виробляти вітряки.
Як повідомлялося, у Великій Британії вперше обсяг енергії, видобутої з альтернативних джерел, перевершив видобутий з традиційних джерел.
Нагадаємо, що у квітні 2018 року Британія призупинила роботу всіх теплоелектростанцій та протягом 35 годин використовувала лише енергію сонця та вітру.
Напередодні в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.
Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.
- Поділитися: