Зеленський хоче, щоб Міхеіла Саакашвілі відвідали українські лікарі
Президент Володимир Зеленський розповів, що отримує листи від колишнього президента Грузії, громадянина України Міхеіла Саакашвілі. Каже, що розмовляв із керівництвом Грузії, щоб до політика пускали його близьких.
Про це Зеленський сказав на конференції послів України «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави» у держрезиденції «Синьогора», пише «Інтерфакс-Україна».
«Я скажу відверто: отримую листи від нього. Він отримує від мене інформацію. Я розмовляв з керівництвом Грузії щодо пана Саакашвілі. І так у діалозі зустрічалися ми, і телефоном окремо», ㅡ каже Зеленський.
Він заявив, що до нього зверталися із проханням, щоб Саакашвілі могли відвідати «його друга половинка або його мати»: «Я телефонував, просив про це, скажу чесно. І вони нам не відмовили».
Зеленський додав, що хотів, аби політика відвідали також українські лікарі, але з цим «поки що затримка».
Що із Саакашвілі?
Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Тоді на знак протесту він почав голодування, стан його здоров'я погіршувався.
Зрештою Саакашвілі перевели з Руставської в'язниці до Глданської тюремної лікарні у Тбілісі, хоча сам він наполягав на переведенні в цивільну лікарню. Це ж підтримував консиліум лікарів, які наразі стежать за здоров'ям експрезидента Грузії.
На 49-й день голодування Саакашвілі знепритомнів у лікарні в'язниці, його доправили в реанімацію. Лікарі вкотре вимагали переведення політика з тюремної лікарні в багатопрофільну.
Тоді Міністерство юстиції Грузії запропонувало перевести Саакашвілі у військовий госпіталь, після чого він погодився припинити голодування.
Чому Саакашвілі затримали?
Саакашвілі заочно засуджений у Грузії, тож після прибуття до країни експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.
У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.
- Поділитися: