Президент Володимир Зеленський доручить Міністерству закордонних справ розглянути можливість скасування віз для іноземців, які відвідують Україну з туристичною метою.

Про це глава держави заявив під час візиту до Хмельницької області на зустрічі з представниками туристичної галузі на території Кам'янець-Подільської фортеці.

Зеленський вважає, що скасувати візи можна для туристів з Китаю, Австралії, Нової Зеландії та арабських країн.

«Треба лібералізувати візову політику: якщо країни скасовують візи для українців, які приїжджають до них, — ми для них скасовуємо. Нам треба конкурувати за туриста», — сказав він.

Також президент розповів, що, за оцінками туроператорів, іноземець за день витрачає 120-150 доларів і в середньому перебуває в Україні три-чотири дні.

Також Зеленський закликав представників вітчизняної туристичної галузі працювати над тим, щоб зацікавити іноземних туристів.

«Є речі в Україні, яких немає в інших країнах, на які хочеться подивитися й показати їх західному туристу. Що ми можемо зробити просто цього літа, щоб привабити іноземного, західного туриста, який привозить гроші?», — запитав він.

Також президент вважає, що через епідемію коронавірусу з’явилися нові можливості для розвитку внутрішнього туризму в Україні. Сам Зеленський пропонує визначити в кожній області по одному «туристичному магніту» для приваблення туристів, а влада і бізнес могли б розвивати цей об’єкт.

Наразі без віз до України можуть в'їхати громадяни США, Канади, Японії, кран ЄС, низки інших західних країн, держав СНД.

Раніше повідомлялось, що Канада надішле в Україну місію, яка оцінить можливість введення безвізу.

А в Європейському Союзі казали, що не планують переглядати безвізовий режим з Україною через коронавірус чи через будь-які інші причини.

Поділитись: