Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонував створити в межах Тристоронньої контактної групи у Мінську підгрупу для вирішення питання повернення кордону під український контроль.

Про це він сказав під час пресконференції за підсумками саміту «нормандської четвірки».

«Я запропонував створити окрему підгрупу в Мінську, яка займається виключно питанням поетапного контролю українського кордону», — сказав президент. Він додав, що запропонував завершити перший етап цього процесу до місцевих виборів на Донбасі.

«У президента Російської Федерації позиція узгоджена з Мінськими домовленостями», — додав Зеленський. Там повернення кордону під контроль, нагадаємо, має настати після виборів.

Президент також зауважив, що вважає кордон «найголовнішим програшем України в Мінську», і наголосив, що не піде на те, аби контроль над кордоном Україні повернули тільки після виборів.

Він додав, що «не бачить проблеми у «формулі Штайнмаєра», хоча її й не було в Мінську.

У зв’язку з цим Зеленський вважає, що може бути ще один компроміс, не передбачений Мінськом — про передачу кордону.

Нагадаємо, за словами Зеленського, найскладніші питання перемовин у «нормандському форматі» — питання кордону та виборів на Донбасі

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile