Відвідувачка у барі дивиться по телевізору «пряму лінію» з Володимиром Путіним, Москва, Росія, 20 червня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Російські федеральні канали 20 червня показали 17-ту «пряму лінію» з Володимиром Путіним. Президент Росії у прямому ефірі відповідав на питання росіян. Ефір тривав понад 4 години, телеглядачі надіслали понад 1,5 мільйона питань. Путін, як завжди, встиг відповісти лише на кілька десятків з них.

Громадське зібрало найцікавіші відповіді російського президента: які плюси він бачить у санкціях проти Росії, навіщо на російському ТБ так багато говорять про озброєння, що він думає про Володимира Зеленського і про що востаннє спілкувався з Віктором Медведчуком.

Про Медведчука і звільнення українських громадян

По-перше, ці питання ніколи не зникають з поля нашого зору. Дійсно, Віктор Володимирович Медведчук цим займався — і за дорученням колишнього президента України пана Порошенка, і самостійно. Віктор Володимирович надто близько до серця приймає всі ці проблеми. Зовсім нещодавно він був теж і ставив питання про звільнення українських моряків, затриманих у ході інциденту неподалік Керченської протоки. Ставив питання про звільнення ще низки конкретних осіб, які засуджені і перебувають в місцях позбавлення волі в Російській Федерації.

Про видачу українцям паспортів РФ

Є різні нормативні акти, які дозволяють громадянам України, які перебувають на території Російської Федерації, у спрощеному порядку отримувати громадянство РФ. Вже знаю, що є і проблеми, пов'язані з тим, що від громадян України вимагають якісь документи, які вони можуть отримати лише на Україні. Ми будемо прагнути того, щоб лібералізувати цей процес і зробити його максимально доступним для українців.

Про Володимира Зеленського

Зеленський — талановита людина. Я пам'ятаю його виступ на КВК у Москві в середині 2000-х. Все це було талановито і смішно. У Парижі він заявив, що не збирається говорити із сепаратистами, тобто із представниками невизнаних республік. А як тоді вирішувати цю проблему? У сучасній історії немає жодного прикладу, коли подібні конфлікти вирішувалися би без прямого діалогу між конфліктуючими сторонами. Це просто неможливо.

Про санкції

За експертними даними, внаслідок всіх цих рестрикцій, обмежень, Росія за роки, починаючи з 2014-го, недоотримала близько $50 мільярдів. Євросоюз втратив $240 мільярдів, США — $17 мільярдів, у нас з ними невеликий торговий обіг. Японія — $27 мільярдів. Але це все ж таки відбивається на робочих місцях у цих країнах, вони втрачають наш ринок.

Та дещо ми і отримали. По-перше, ми повинні були, і ми це зробили, увімкнути мізки стосовно того, що і як нам треба робити у високотехнологічних секторах економіки. І у нас програми так званого імпортозаміщення 667 мільярдів рублів.

Якщо ми хочемо посісти гідне місце під сонцем, ми повинні просто ставати сильнішими. Зокрема і насамперед — у галузі економіки.

Про справу Івана Голунова

Треба налагодити контроль за діяльністю правоохоронних органів, щоб не було жодних правопорушень з їхнього боку, щоб заради звітності і галок людей не саджали до в’язниці. Щоб не було таких випадків, як із цим журналістом. До речі, і генерали були за це звільнені. Сподіваюся, будуть проведені необхідні слідчі дії по виявленню всіх винних, які створили цю ненормальну ситуацію.

Про те, чому на російському ТБ показують так багато озброєння

Не гріх згадати, чому нас древні вчили: «Хочеш миру — готуйся до війни». Є й інший відомий вислів: «Той, хто не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу». Насамперед, Росія не є лідером за витратами на озброєння. Нас значно випереджають США. На другому місці КНР, далі йдуть Саудівська Аравія, Великобританія, Франція, Японія. І лише на 7 місці за витратами Росія. Найцікавіше, що ми — єдина велика військова держава, а це так і є, яка скорочує військові витрати.

Про розслідування катастрофи MH17

Росія ніколи не ухилялася від відповідальності, якщо вона лежить на її плечах, але тут немає жодних доказів. Те, що ми бачили і що було представлено в якості доказів провини Росії, нас абсолютно не влаштовує. Ми вважаємо, що там немає жодних доказів. Хто дозволив польоти над зоною бойових дій? Хіба Росія? Ні. Там дуже багато питань. А на них не відповідають. Просто призначили винних. Нас такий підхід до розслідування не влаштовує.

Поділитись: