Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом позбавити депутата від «Опозиційної платформи — за життя» Віктора Медведчука звання «заслуженого юриста України».

Відповідь розміщена на сайті глави держави.

У ній пояснюється, що за чинним законодавством є тільки два механізми позбавлення нагородженого державної нагороди.

Так, за законом «Про державні нагороди України» позбавити нагороди президент може «лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом».

Також нагороди або звання можна позбавити за законом «Про санкції» — у межах персональних санкцій проти фізичної особи — нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Рішення про застосування санкцій ухвалює РНБО за пропозицією Верховної Ради, президента, Кабміну, Нацбанку, СБУ.

У зв’язку з цим Зеленський не може позбавити Медведчука звання «заслужений юрист України».

«Матеріали, що відповідають визначеним законом підставам для прийняття Главою держави законного рішення, до Офісу Президента України не надходили», — йдеться у відповіді президента.

Петиція за авторства Владислава Грезєв набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. У ній президента закликають позбавити Медведчука звання «заслужений юрист», бо він її отримав за «неналежний захист Василя Стуса та інших дисидентів».

Автор петиції згадує про дослідження «Стус без шансу на захист: ведмежа послуга Медведчука. Правовий аналіз судової справи дисидента 35 років потому».

«Визнаючи в суді вину свого підзахисного Стуса (при запереченні вини самим підзахисним), адвокат Медведчук порушив свій професійний обов'язок, фактично відмовився від захисту Стуса, чим грубо порушив право останнього на захист у суді», — йдеться у дослідженні.

Також, як зазначається у петиції, Медведчук фактично не захищав дисидента Миколу Кунцевича, натомість попросив для нього додаткового тюремного строку.

«Аналіз справи Василя Стуса та особисте ставлення до неї Медведчука В.В. показує, що останній жодним чином не заслуговує носити почесне звання Заслуженого юриста України», — заявляв автор петиції.

Нагадаємо, на судовому процесі 1980-го року Віктор Медведчук був державним захисником Василя Стуса, якого звинувачували в антирадянській пропаганді. Тоді Медведчук визнав «обвинувачення правомірними».

Поділитись: