Президент Володимир Зеленський 14 листопада обговорив із президентом Європейської Ради Дональдом Туском енергетичну безпеку в Європі та реалізацію домовленостей 21-го саміту Україна-ЄС.

Про це повідомили в Офісі президента.

«Окремою темою була енергетична безпека в Європі та ситуація з реалізацією проєкту «Північний потік-2». Співрозмовники погодилися щодо важливості безумовного дотримання всіма державами-членами Європейського Союзу енергетичного законодавства», — йдеться у повідомленні.

Туск привітав активізацію реформ в Україні, зокрема в контексті виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проєкту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

У разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.

Поділитись: