У Кривому Розі будують експериментальний водогін. Зеленський приїхав на його огляд

Президент Володимир Зеленський під час робочого візиту на Дніпропетровщину
Президент Володимир Зеленський під час робочого візиту на ДніпропетровщинуОфіс президента України

Президент Володимир Зеленський під час робочого візиту на Дніпропетровщину ознайомився з будівництвом водогону, який має забезпечити жителів Кривого Рогу та прилеглих районів водопостачанням. Проблеми з водою в регіоні виникли після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Зеленський оглянув спорудження найбільшої помпової станції нового магістрального водогону «Інгулець — Кривий Ріг», протяжність якого становить 145 км.

Цей водогін будується за експериментальним проєктом. Очікується, що після запуску він забезпечить водою 1,5 млн жителів регіону, які залишилися без доступу до води через підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС.

Стабільне водопостачання матимуть жителі Марганця, Нікополя, Томаківки, Покровська, Мар’янського та інших прилеглих населених пунктів Кривого Рогу, обіцяють посадовці.

У серпні 2023 року відбувся пуск води першою ниткою водогону, а цьогоріч у січні запрацювала перекидна гілка каналом Дніпро — Кривий Ріг.

Президентові розповіли, що попри обстріли та несприятливі погодні умови роботи вдалося виконати на 95%. Фахівці зазначили, що будівництво триває цілодобово. Зараз монтують обладнання помпових станцій.

Крім того, з 3 лютого у Кривому Розі через удари російських безпілотників виникли проблеми з електропостачанням. Відновити енергоживлення критичної інфраструктури та побутових споживачів Криворіжжя вдалося тільки ввечері 4 лютого, повідомили в «Укренерго».

Тепер фахівці працюють над відновленням інфраструктури на постраждалих енергооб’єктах.

На нараді Зеленський приділив окрему увагу системам пасивного захисту енергооб’єктів та захисту за допомогою ППО.

Що передувало?

У червні 2023 року уряд ухвалив виділення 1,5 млрд грн на будівництво нових магістральних водогонів до областей, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Проєкт передбачає будівництво магістральних водогонів Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця (ДВС2) — Томаківка.

За словами міністра, водогін складатиметься з 3 ланок магістрального водопроводу протяжністю майже 150 км. Реалізація проєкту забезпечить питною водою щонайменше мільйон людей з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської й Херсонської областей.