Президент України Володимир Зеленський підписав закон про концесію.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Так, у президента зазначають, що набуття чинності закону дозволить розширити співпрацю держави та бізнесу у соціальній, транспортній, енергетичній, житлово-комунальній та інших сферах.

«Закон має на меті удосконалення правового регулювання концесійної діяльності, що забезпечить можливість ефективного залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України, та сприяння розбудові інфраструктури», — йдеться у повідомленні прес-служби презмдента.

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна рада ухвалила закон про концесію. За нього проголосувало 257 депутатів.

Цим законом передбачається врегулювати умови передачі державного та комунального майна у приватну власність. Депутати сподіваються, що це дозволить підвищити інвестиційну привабливість України та дозволить залучити інвестиції в оновлення інфраструктурних проєктів, зокрема портів, аеропортів, доріг тощо.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон», а 1 жовтня почав приймати заявки на їхню концесію від інвесторів.

Поділитись: