Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає зміни до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Як зазначено, закон №202-ІХ має на меті наблизити митне законодавство України до стандартів та практики Європейського Союзу. Це є одним з обов’язків України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Проєкт визначає терміни: «контрафактні товари», «піратські товари», «товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності». Закон має посилити боротьбу з такими товарами, прискорити переміщення через митний кордон та митне оформлення оригінальних товарів, сприяти розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Крім того, закон встановлює, як перевірятимуться та оформлюватимуться товари у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

6 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про запровадження в України авторизованих економічних операторів.

У Державній митній службі України планують інвестувати близько 488 мільйонів гривень у ремонт 12 пунктів пропуску на кордоні у 2020 році. З 16 затверджених урядом проєктів на митниці, 3 планують відремонтувати за кошти іноземних фінансових організацій.

Зарплати митних інспекторів, які працюють у Державній митній службі, мають зрости до ринкового показника у 20 тисяч гривень на місяць.

Поділитись: