Президент Володимир Зеленський підписав зміни до регламенту Верховної Ради, які мають унеможливити «поправочний тероризм», за допомогою якого деякі депутати зокрема затягували ухвалення банківського законопроекту, відомого також як «антиколомойський».

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зміни до регламенту передбачають особливу процедуру розгляду законопроекту, якщо до нього подали велику кількість правок. Це має унеможливити затягування ухвалення законів через так званий «поправочний тероризм», коли депутати подають величезну кількість правок не задля поліпшення самого законопроекту, а задля затягування часу, бо кожну правку мають розглянути в Раді і проголосувати за неї.

Свого піку така тактика досягла із законом про банки, також відомого як «антиколомойський», бо він має на меті унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

До цього законопроекту подали понад  16 тисяч правок, що є абсолютним рекордом для України. Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є останньою ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт у першому читанні. 

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зокрема це дозволить унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

Поділитись: