Президент України Володимир Зеленський підписав закон про «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». Тепер у справах держпідприємств-банкрутів не можна відкривати кримінальні провадження.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Чому це важливо?

Раніше кредитори могли подати заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій.

У пояснювальній записці до закону зазначено, що такі заяви кредиторів порушують принцип поділу державної влади та місцевого самоврядування та призводять до дезорганізації роботи установ.

До того ж Кодекс із процедур банкрутства містить лише одне обмеження для відкриття кримінальної справи ㅡ «спір на право», але визначення того, що це таке, в самому Кодексі не було.

Реструктуризацію підприємства-банкрута в Україні має проводити спеціально призначений арбітражний керуючий, обраний через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Але вона теж не функціонує. Оскільки господарські суди не можуть призначати нових розпорядників майна чи керівників реструктуризації, такі справи фактично припиняють розглядати.

Поділитись: