Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який покликаний спростити надання громадянства людям, що воювали на Донбасі чи хочуть втекти з Росії.

Про це повідомили в пресслужбі президента.

Документ передбачає, що таким людям не потрібно буде подавати зобов’язання про припинення іноземного громадянства, щоб отримати українське. Вистачатиме лише відповідної декларації.

Нововведення стосуватимуться людей, які проходять або проходили військову службу за контрактом в Збройних силах України, або ж допомагали забезпечувати національну безпеку та оборону.

«Також передбачається звільнення від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань», — йдеться у документі.

Також президент пропонує дозволити подавати декларації про відсутність іноземного громадянства тим, хто претендує отримати посаду в державних установах.

Нагадаємо, 14 червня у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом цю видачу паспортів РФ.

У липні президент РФ Володимир Путін розповсюдив можливість отримання російського громадянства у спрощеному порядку на жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Також у жовтні уряд Росії визнав українців і білорусів носіями російської мови, що дозволить їм отримати громадянство за спрощеною процедурою.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile