У Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Про початок видачі російських розповіли два джерела, близькі до МВС Росії, пише РБК.

За їхніми словами, документи видають у двох тимчасових пунктах пропуску на російсько-українському кордоні. За словами одного зі співрозмовників РБК, наразі схвалені заяви на видачу паспортів для 1,2 тисячі жителів окупованого Донбасу. Всього на розгляд надійшли заявки від 12 тисяч мешканців самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», стверджують у Росії.

Також сьогодні, 14 червня, так званий глава міграційної служби самопроголошеної «ДНР» Володимир Краснощока заявляв, що перші 34 жителів самопроголошеної республіки вже приїхали в Росію, щоб отримати громадянство.

«Сьогодні їдуть 34 людини. Це перша поїздка, далі планується щодня доставляти громадян на територію РФ відповідно до тих списків, які нам надають» — сказав Краснощока.

По російські паспорти також поїхали 30 людей із самопроголошеної «ЛНР».

«Сьогодні вирушив перший автобус за маршрутом Луганськ-Новошахтинськ. Перша група з 30 людей. Це поки пробний варіант, надалі, я думаю, кількість буде збільшуватися»- заявив так званий міністр інфраструктури і транспорту самопроголошеної «ЛНР» Володимир Євдохін.

На церемонії вручення паспортів РФ їхні власники повинні скласти присягу Росії.

Водночас як повідомили Громадському джерела в окупованому Луганську, що 14 червня було показове підвезення громадян для отримання паспортів РФ, а насправді російській паспорти першочергове видають так званим «військовим» і «держслужбовцям».

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Поділитись: