Президент України Володимир Зеленський призначив суддею Окружного адміністративного суду Києва Кирила Гарника.

Він підписав відповідний указ 22 вересня.

Вперше на цю посаду у 2013 році Гарника призначив експрезидент Віктор Янукович. Тоді новопризначений суддя забороняв акції протесту проти президента Росії Володимира Путіна та патріарха Кирила.

Того ж року Кирило Гарник став власником Audi Q5 за 60 тисяч доларів, обміняв її на новеньку Audi Q7 за 50 тисяч доларів та ще одну автівку придбав дружині. На дружину судді оформлені дві квартири, житловий будинок та земельна ділянка. Водночас згідно з деклараціями судді за останні 7 років, загальні доходи Кирила Гарника та його дружини склали трохи більше ніж 2 млн грн.

До того, як побудувати кар'єру судді, Кирило Гарник брав участь у російській «Фабриці зірок-5» (2004-го року).

Мати судді Гарника також працює суддею, але не ОАСК, а Київського господарського апеляційного суду. Як зазначають розслідувачі програми «Схеми», з 2012 до 2014 року жінка без пояснень декларувала мільйонні доходи. У 2016 році її відсторонили від суддівства та відправили на переатестацію.

До висновку комісії, яка визнала її нездатною виконувати професійні обов’язки, Гарник встигла пропрацювати суддею майже 16 років. Врешті за підсумками переатестації Гарник повернулася на посаду й нині все ще працює в суді.

Що відбувається в ОАСК?

Окружний адміністративний суд Києва — це суд першої інстанції. Він розглядає тільки адміністративні справи, однак стоїть за низкою скандальних політичних справ. Зокрема, ОАСК визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, поновив на посаді голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, зупинив конкурс на посаду голови митниці та заборонив у 2019 році Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.  

Нині Національне антикорупційне бюро України звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: у спробі узурпувати судову владу в країні, у неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створюючи штучні перешкоди у їхній роботі. 

Звинувачення НАБУ підтверджують опубліковані записи з кабінету Вовка. Однак Вища рада правосуддя одноголосно відмовилася відсторонити його від посади голови ОАСК. Своє рішення рада пояснила тим, що прокуратура не надала доказів причетності Вовка до кримінальних правопорушень.

Поділитись: