Президент Володимир Зеленський заявив, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.

Про це він заявив в інтерв'ю виданням Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazeta Wyborcza, передає Der Spiegel.

«Чесно зізнаюся, я не згоден з тим, як це питання вирішувалося (відновлення контролю України над кордоном на Донбасі — ред.) у Мінську. Відповідно до Мінської угоди, спочатку прийдуть вибори, потім контроль за кордоном», — зазначив Зеленський.

Глава держави запевнив, що позиція України полягає в тому, щоб спочатку розв’язати питання кордону, а потім — виборів.

«Але це не Мінські угоди. На жаль, у нас там є розбіжності. І, звичайно, потрібно розв'язати цю проблему... Я не хочу, щоб Україна була фігурою на шаховій дошці великих держав», — додав Зеленський.

Він також зазначив, що питання відновлення контролю України над кордоном на Донбасі буде найскладнішим питанням під час переговорів у форматі «нормандської зустрічі».

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Формула Штайнмайєра — це план, згідно з яким, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Поділитись: