Президент Володимир Зеленський закликав українські правоохоронні відомства «почути суспільство» та почати працювати продуктивніше й виявляти та карати хабарників.

Про це він написав у Telegram-каналі, ймовірно, коментуючи ситуацію з народним депутатом від «Слуги Народу» Олександром Юрченком.

Трохи контексту: працівники Національного антикорупційного бюро України декілька днів тому спіймали на великому хабарі помічника депутата Юрченка. Самого парламентаря вважають причетним до злочинної схеми — правоохоронці хочуть оголосити йому підозру. Однак генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася її підписати, мовляв, підстав недостатньо.

У НАБУ кажуть, що депутат попросив надати йому 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту, а в майбутньому — 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів, членів комітету.

І що каже президент?

Ситуацію він прокоментував через 2 дні після повідомлення НАБУ. Він наголосив, що «кожен посадовець, міністр і депутат має великими літерами десь на собі закарбувати просту істину: якщо вкрав — сядеш, якщо брав хабар — сядеш».

Винятків, за словами Зеленського, бути не може для жодної людини в нашій державі.

«Коли ми йшли на вибори, ми обіцяли народу, що старі корумповані часи закінчаться... Забули? Так швидко? Чому досі хтось вважає, що він особисто може спробувати стати «винятком» з цієї обіцянки та поводитися настільки зухвало?», — написав гарант.

Він звернувся до посадовців та депутатів зі словами: «За хабарництво буде дуже боляче».

Зеленський також висловив сподівання, що НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура й Офіс генерального прокурора «почують суспільство» і «працюватимуть значно швидше й продуктивніше», викриваючи усіх хабарників.

Що з цією справою?

Детективи зібрали докази й повідомили депутату про підозру за ст. 368 та ст. 369 Кримінального кодексу. Таку підозру може підписати виключно генеральна прокурорка, це надасть змогу притягнути особу до відповідальності.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова 15 вересня заявила з трибуни Ради, що вручити підозру Юрченку неможливо, бо для цього недостатньо обставин. Водночас за інформацією Сергія Лещенка у Telegram та співрозмовників «Української правди» у НАБУ, підозру вона вже підписала.

Оновлено: згодом Венедіктова сама підтвердила, що підписала підозру — це сталося наступного дня після того, як їй у цій справі було «недостатньо доказів».

Хто такий Юрченко?

Олександр Юрченко раніше очолював Київську міську організацію партії «УКРОП» у 211-му окрузі столиці (Голосіївський район Києва). До парламенту Юрченко потрапив, перейшовши до партії «Слуга Народу». Його, як і ще з десяток депутатів, вважають людьми Ігоря Коломойського у Верховній Раді через попередній політичний та бізнесовий зв'язок з олігархом.

Поділитись: